KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12873041

nr 1287 3041

Nils Kölare

(1930-2007), Sverige

Oljemålning, "Kombinationsmålning I". Signerad. Olja på duk, 84x99 cm

Kondition: slitage, skadad duk

Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 11 november 2019
kl 19:41:15

Nils Kölare

Läs mer om Nils Kölare